• Kontrast:
Witamy na stronie placówki
Jesteś tutaj:Start / O przedszkolu

TROCHĘ Z HISTORII NASZEGO PRZEDSZKOLA

Przedszkole nr 9 w Zakopanem rozpoczęlo działalność 1 września 1976 roku . Zostało wybudowane w stylu skandynawskim z elementów produkowanych w Ciechanowie (tego typu przedszkoli powstało w Polsce w tym czasie kilkanaście ) . Budynek przedszkola jest parterowy , wszystkie pomieszczenia są na jednym poziomie .Przedszkole otoczone jest dużym ogrodem z widokiem na Giewont z dala od głównych ulic miasta , co sprzyja spacerom po najbliższej okolicy (np. pod Wielką Krokiew) . W roku 2008 ze środków Funduszu Norweskiego wykonano termomodernizację budynku . Od 1984 roku przedszkole nosi imię Kornela Makuszyńskiego , którego muzeum znajduje się niedaleko, bo w willi Opolanka przy ul. Tetmajera . Najstarsze dzieci co roku zwiedzają muzeum patrona , poznają jego utwory napisane dla dzieci .W hollu przedszkolu wisi płaskorzeźba przedstawiająca pisarza a na elewcji budynku są malowidła przedstawiające bohaterów z utworów patrona (małpka Fiki Miki, Koziołek Matołek, król Piast, smok wawelski) . Pierwszym dyrektorem przedszkola była Natalia Topolska-Galanty , a następnie Elżbieta Marmol, Bożena Szewczyk, Teresa Kowalcze i Jolanta Żółty .  W przedszkolu zatrudnieni są nauczyciele z pełnymi kwalifikacjami i dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi (niektórzy są wychowawcami kolejnych pokoleń) . W pracy wychowawczo-dydaktycznej nauczyciele wykorzystują nowoczesne metody i programy nauczania . Przedszkole działa w oparciu o Statut Przedszkola stanowiący załącznik do Uchwały Rady Miasta Zakopane z dnia 22.07.2010 r. Przedszkole jest 5-cio oddziałowe , dzieci w odziałach dobierane są wg wieku. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7 - 17Podstawa programowa realizowana jest   w godz. 8 - 13 i są to godziny bezpłatne , za pozostałe godziny odpłatność wynosi  1 zł za każdą rozpoczętą godzinę .Dzieci w przedszkolu otrzymują 3 posiłki : śniadanie , obiad i podwieczorek . Koszt wyżywienia wynosi  7 zł dziennie i opłacany jest przez rodziców .Dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej wyżywienie opłacane jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zakopanem . Posiłki przygotowywane są w kuchni przedszkolnej bezpośrednio przed podaniem dzieciom .

Zakopane- nasze miasto

Zakopane jako pierwsza miejscowość na Podhalu uruchomiło aplikację Moja Okolica, która umożliwia mieszkańcom i turystom wygodny i szybki dostęp do przydatnych, ciekawych, ale także ważnych informacji lokalnych. Gromadzi ona informacje o nadchodzących wydarzeniach,...